Album Na przykład. Nowy dom polski


Album Na przykład. Nowy dom polski

Wystawa Na przykład. Nowy dom polski w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie już się zamknęła. Otwarcie wrocławskiej edycji, w Muzeum Architektury, już 5 września, ale w księgarni Bookoff w warszawskim MSN, w internetowym sklepie Bęc Zmiany i w muzealnych księgarniach wciąż można kupić dwujęzyczny album towarzyszący wystawie, ze świetnymi zdjęciami Juliusza Sokołowskiego.

więcej

Finisaż wystawy Na przykład. Nowy dom polski


Finisaż wystawy Na przykład. Nowy dom polski

Centrum Architektury zaprasza na oprowadzanie kuratorskie.

W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia 2013 roku, ostatni dzień zwiedzania wystawy Na przykład. Nowy dom polski prezentowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Pańskiej 3.

Chcesz dowiedzieć się więcej o domach prezentowanych na wystawie, poznać kulisy powstawania ekspozycji, zadać pytanie?

Po wystawie oprowadzą jej kuratorki Agnieszka Rasmus-Zgorzelska i Aleksandra Stępnikowska z Centrum Architektury.

A w księgarni Bookoff w Muzeum Sztuki Nowoczesnej można kupić zaprojektowaną przez Edgara Bąka książkę, w której znajduje się pełna dokumentacja prezentowanych na wystawie projektów, zdjęcia Juliusza Sokołowskiego oraz eseje autorstwa Joanny Kusiak i Pawła Krausa.

Zbiórka w muzealnej kawiarni punktualnie o 13:00, wstęp wolny.

Więcej o wystawie

więcej

AR/PS po angielsku czyli Architecture of Arseniusz Romanowicz and Piotr Szymaniak


AR/PS po angielsku czyli Architecture of Arseniusz Romanowicz and Piotr Szymaniak

Nie wiesz, jaką pamiątkę sprezentować gościom zza granicy? Właśnie wydaliśmy angielską wersję AR/PS. The Architecture of Arseniusz Romanowicz and Piotr Szymaniak. Książkę można zamówić między innymi w internetowym sklepie Bęc Zmiany.

Więcej informacji o książce

więcej

Pomóż upowszechniać wiedzę o architekturze


Drodzy Przyjaciele Centrum Architektury,

W ciągu dwóch lat istnienia nasza fundacja stworzyła trzy wystawy, z których najnowsza, „Na przykład. Nowy dom polski”, będzie przez kilka kolejnych lat promować najlepszą polską architekturę w czasie podróży po Polsce i po świecie, wydała 5 książek, zorganizowała program poświęcony Le Corbusierowi i kilka innych wydarzeń.

Jeszcze w tym roku opublikujemy kolejne 4 tytuły, a wystawa domów pojedzie do Wrocławia i Berlina.

Wszystkim naszym działaniom przyświeca statutowy cel: upowszechnianie wiedzy o architekturze.

Jednak bez Waszego wsparcia nie damy rady domknąć projektu wystawy, realizować naszych i Waszych pomysłów ani planować kolejnych działań. Dotacje i granty, które udaje nam się pozyskać w konkursach, pokrywają jedynie część kosztów projektów. Pozostałą część musimy pozyskać od sponsorów i darczyńców.

Dlatego bardzo liczymy na Wasze wsparcie – jest Was wielu, jeśli choć część z Was wpłaci niewielką kwotę na konto Fundacji, uda nam się skończyć bieżące projekty i zacząć następne. Każda złotówka od wspierających Przyjaciół idzie na działalność statutową: organizację wystaw, publikacje książek, działania promujące architekturę.

Wystarczy wykonać przelew na nasz rachunek, wpisując w tytule “darowizna na działalność statutową”.
Numer konta: ING Bank Śląski 29 1050 1025 1000 0090 3007 8282

Dziękujemy i obiecujemy jeszcze więcej ciekawych spotkań i publikacji!

Zespół Centrum Architektury

więcej

W stronę architektury znowu dostępne


W stronę architektury znowu dostępne

Po krótkiej przerwie spowodowanej wyczerpaniem nakładu jest już w księgarniach nowe wydanie „W stronę architektury” Le Corbusiera, po raz pierwszy przetłumaczone i wydane przez Centrum Architektury.

Szukajcie w dobrych księgarniach w całym kraju. Książkę można też kupić w internetowym sklepie naszego dystrybutora, Bęc Zmiany

więcej

Oprowadzanie kuratorskie


Oprowadzanie kuratorskie

Centrum Architektury zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Na przykład. Nowy dom polski prezentowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Pańskiej 3.

Chcesz dowiedzieć się więcej o domach prezentowanych na wystawie, poznać kulisy powstawania ekspozycji, zadać pytanie?
Już w najbliższą niedzielę po wystawie oprowadzi jej współkuratorka Agnieszka Rasmus-Zgorzelska z Centrum Architektury i postara się zaspokoić Waszą ciekawość.

Zbiórka w muzealnej kawiarni w niedzielę 21 lipca punktualnie o 13:00, wstęp wolny.

Więcej o wystawie

więcej

Półmaraton domów - wydarzenie towarzyszące wystawie Na przykład. Nowy dom polski


Półmaraton domów - wydarzenie towarzyszące wystawie Na przykład. Nowy dom polski

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 18 lipca 2013, na godzinę 18 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej – a konkretnie do audytorium w pawilonie Emilia – gdzie będzie miał miejsce Półmaraton domów – wydarzenie towarzyszące wystawie Na przykład. Nowy dom polski.

Młodzi architekci pokażą swoje projekty domów jednorodzinnych – właśnie narysowanych, powstających lub niedawno zbudowanych. Krótkie, dynamiczne prezentacje razem zajmą mniej więcej tyle, co półmaraton, maksymalnie do godziny 20 – tylko, że nikt nie będzie z nikim rywalizował! Biegniemy razem do mety z następującymi pracowniami:

137kilo, AP15 Architektura Pasywna, Pl09 – architekci, Aleksandra Wasilkowska, 81.waw.pl, PL.architekci, Moko Architects, Le 2 Workshop, STOPROCENT, Tamizo

Na obejrzenie wystawy zapraszamy przez Półmaratonem – jest czynna od 12 do 20.

Wieczór osłodzi jak zwykle niezawodny Lukullus.

więcej

Wernisaż wystawy


Wernisaż wystawy

Dziękujemy wszystkim za obecność na wykładach i wernisażu wystawy Na przykład. Nowy dom polski. Dziękujemy współorganizatorowi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dofinansowanie, Lukullusowi za ciastka i Winowajcom za wino. Podziękowania dla firm Labra, Viabizzuno i Swann Lighting za wykonanie oświetlenia specjalnie dla wystawy.

Wystawa w Warszawie potrwa do 25 sierpnia 2013, a 5 września zapraszamy na otwarcie edycji wrocławskiej, w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Więcej o wystawie

więcej

Na przykład. Nowy dom polski – album towarzyszący wystawie


Na przykład. Nowy dom polski – album towarzyszący wystawie

Wieczór z dwoma wykładami o architekturze i wernisaż wystawy Na przykład. Nowy dom polski już w najbliższy czwartek w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a tymczasem już można kupić dwujęzyczny album towarzyszący wystawie, ze świetnymi zdjęciami Juliusza Sokołowskiego: Sklep Bęc Zmiany

więcej

Na przykład. Nowy dom polski


Na przykład. Nowy dom polski

Na przykład. Nowy dom polski

więcej