W stronę architektury znowu dostępne


W stronę architektury znowu dostępne

Po krótkiej przerwie spowodowanej wyczerpaniem nakładu jest już w księgarniach nowe wydanie „W stronę architektury” Le Corbusiera, po raz pierwszy przetłumaczone i wydane przez Centrum Architektury.

Szukajcie w dobrych księgarniach w całym kraju. Książkę można też kupić w internetowym sklepie naszego dystrybutora, Bęc Zmiany

więcej

Oprowadzanie kuratorskie


Oprowadzanie kuratorskie

Centrum Architektury zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Na przykład. Nowy dom polski prezentowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Pańskiej 3.

Chcesz dowiedzieć się więcej o domach prezentowanych na wystawie, poznać kulisy powstawania ekspozycji, zadać pytanie?
Już w najbliższą niedzielę po wystawie oprowadzi jej współkuratorka Agnieszka Rasmus-Zgorzelska z Centrum Architektury i postara się zaspokoić Waszą ciekawość.

Zbiórka w muzealnej kawiarni w niedzielę 21 lipca punktualnie o 13:00, wstęp wolny.

Więcej o wystawie

więcej

Półmaraton domów - wydarzenie towarzyszące wystawie Na przykład. Nowy dom polski


Półmaraton domów - wydarzenie towarzyszące wystawie Na przykład. Nowy dom polski

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 18 lipca 2013, na godzinę 18 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej – a konkretnie do audytorium w pawilonie Emilia – gdzie będzie miał miejsce Półmaraton domów – wydarzenie towarzyszące wystawie Na przykład. Nowy dom polski.

Młodzi architekci pokażą swoje projekty domów jednorodzinnych – właśnie narysowanych, powstających lub niedawno zbudowanych. Krótkie, dynamiczne prezentacje razem zajmą mniej więcej tyle, co półmaraton, maksymalnie do godziny 20 – tylko, że nikt nie będzie z nikim rywalizował! Biegniemy razem do mety z następującymi pracowniami:

137kilo, AP15 Architektura Pasywna, Pl09 – architekci, Aleksandra Wasilkowska, 81.waw.pl, PL.architekci, Moko Architects, Le 2 Workshop, STOPROCENT, Tamizo

Na obejrzenie wystawy zapraszamy przez Półmaratonem – jest czynna od 12 do 20.

Wieczór osłodzi jak zwykle niezawodny Lukullus.

więcej

Wernisaż wystawy


Wernisaż wystawy

Dziękujemy wszystkim za obecność na wykładach i wernisażu wystawy Na przykład. Nowy dom polski. Dziękujemy współorganizatorowi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dofinansowanie, Lukullusowi za ciastka i Winowajcom za wino. Podziękowania dla firm Labra, Viabizzuno i Swann Lighting za wykonanie oświetlenia specjalnie dla wystawy.

Wystawa w Warszawie potrwa do 25 sierpnia 2013, a 5 września zapraszamy na otwarcie edycji wrocławskiej, w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Więcej o wystawie

więcej

Na przykład. Nowy dom polski – album towarzyszący wystawie


Na przykład. Nowy dom polski – album towarzyszący wystawie

Wieczór z dwoma wykładami o architekturze i wernisaż wystawy Na przykład. Nowy dom polski już w najbliższy czwartek w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a tymczasem już można kupić dwujęzyczny album towarzyszący wystawie, ze świetnymi zdjęciami Juliusza Sokołowskiego: Sklep Bęc Zmiany

więcej

Na przykład. Nowy dom polski


Na przykład. Nowy dom polski

Na przykład. Nowy dom polski

więcej

Plac Romanowicza Plac Szymaniaka


Plac Romanowicza Plac Szymaniaka

2 CZERWCA 2013, od godz. 12:00
WARSZAWA POWIŚLE, ul. Kruczkowskiego 3b, Warszawa

  • Podpisz petycję o nazwanie placów przed Warszawą-Powiśle imieniem architektów Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka
  • Zobacz projekcję wyjątkowych materiałów archiwalnych
  • Kup album „ARPS. Architektura Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka”
  • Chodź na wycieczkę architektoniczną po warszawskich dworcach (uwaga, rejestracja! Napisz na rejestracja@centrumarchitektury.org)

Centrum Architektury, we współpracy z Warszawą Powiśle i przy wsparciu stowarzyszenia Powojenny Modernizm rozpoczyna starania o o nazwanie placów przy wejściach na stację Warszawa-Powiśle imieniem architektów Arseniusza Romanowicza (1910-2008) i Piotra Szymaniaka (1911-1967) – projektantów Powiśla, z charakterystycznym okrągłym pawilonem-grzybkiem od strony ulicy Kruczkowskiego, oraz modernistycznych warszawskich dworców: Centralnego, Ochoty, Śródmieścia, Stadionu i Wschodniego (biogramy w odrębnym załączniku).
To pilotaż większej akcji Centrum Architektury zmierzającej do upamiętnienia w nazwach ulic, placów i skwerów co najmniej kilkunastu wybitnych architektów, którzy w XX wieku współtworzyli pejzaż Warszawy.
2 czerwca 2012 r., w ostatni dzień długiego weekendu, na Powiślu odbędzie się akcja zbierania podpisów pod wnioskiem do władz miasta, połączona z projekcją zdjęć, sprzedażą albumu o architekturze Romanowicza i Szymaniaka oraz wycieczką architektoniczną po warszawskich dworcach.

PETYCJA – zanim ktoś wpadnie na bardziej martyrologiczny pomysł, nazwijmy place przed wejściem na Powiśle na cześć architektów! Wystarczy 200 podpisów osób zameldowanych w Warszawie. Przyjdź i podpisz petycję, Centrum Architektury zajmie się resztą! Podpisy zbieramy cały dzień.
PROJEKCJA – stowarzyszenie Powojenny Modernizm zaprasza na wirtualną podróż przez setki ilustracji archiwalnych pokazujących architekturę warszawskich dworców od lat 40. do dziś. Projekcja będzie wyświetlana non-stop cały dzień.
ALBUM – 8 tekstów, ponad 200 ilustracji, 396 stron o architekturze Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka. Do kupienia w barze – 89 zł
WYCIECZKA – po dworcach na linii średnicowej oprowadza Grzegorz Piątek. Udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona – tylko dla zarejestrowanych uczestników: rejestracja@centrumarchitektury.org Zainteresowanym podamy godzinę i miejsce zbiórki.

Zapraszają: Centrum Architektury i Warszawa Powiśle. Współpraca: Powojenny Modernizm

więcej

Na przykład. Nowy dom polski – po zbiórce


Nie udało się zebrać całej kwoty założonej w projekcie na www.wspieramkulture.pl. Staramy się zdobyć brakujące do budżetu wystawy pieniądze w inny sposób. Ale bardzo dziękujemy za zaufanie i próbę wsparcia wystawy – zachęcamy Was do zasilenia jej budżetu zwykłą darowizną wpłacaną na nasze konto – odwdzięczymy się!

więcej

Wspieraj kulturę


Wspieraj kulturę

Zobaczcie, jak nas wspierają!

Zostało już tylko 3 dni! Wspierajcie wystawę na Wspieram Kulturę

Już 20 zł wystarczy, aby zostać mecenasem wystawy, w dodatku jest to łatwe, bezbolesne i pozbawione ryzyka – jeśli nie uda nam się zebrać całej założonej sumy, pieniądze zostaną zwrócone do darczyńców.

Więcej o wystawie

Przyłącz się koniecznie!

więcej

Crowdfunding! I ty możesz przyczynić się do produkcji wystawy architektury


Crowdfunding! I ty możesz przyczynić się do produkcji wystawy architektury

Zachęcamy do wsparcia produkcji wystawy NA PRZYKŁAD. NOWY DOM POLSKI.

Wystawa została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednak wciąż brakuje nam 50 000 zł.

Chcielibyśmy zebrać 15 000 zł przez portal crowdfundingowy www.wspieramkulture.pl

Każda, nawet najmniejsza wpłata sprawi, że będziecie mogli się poczuć mecenasami tej wystawy!

więcej

więcej