Bazarch w Warszawie - czwarta edycja w sobotę 13 grudnia


Bazarch w Warszawie - czwarta edycja w sobotę 13 grudnia

Bazarch – to już czwarte targi wydawców książek o architekturze (były już edycje: warszawska, katowicka, krakowska) organizowane przez Centrum Architektury. Najlepsze wydawnictwa z różnych miast, najlepsze książki o architekturze, premiery, nowości, rarytasy i okazje. Wszystko w promocyjnych cenach.

więcej

„Modernizm zapoznany. Architektura Poznania 1919-1939”


„Modernizm zapoznany. Architektura Poznania 1919-1939”

W piątkowy wieczór 28 listopada 2014 roku zapraszamy do dawnego kina Amarant w Poznaniu na prezentację pierwszej przekrojowej książki na temat architektury międzywojennego Poznania.

„Modernizm zapoznany. Architektura Poznania 1919-1939” Szymona Piotra Kubiaka nakładem Centrum Architektury

piątek, 28 listopada 2014
godz. 18.00
Dom Amarantowy, Poznań
ul. Słowackiego 19/21

więcej

Krakowska premiera książki Jane Jacobs


Krakowska premiera książki Jane Jacobs

Zapraszamy na krakowską premierę pierwszego polskiego wydania książki Jane Jacobs „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki”. Gościem specjalnym spotkania będzie uczennica Jane Jacobs – ROBERTA BRANDES GRATZ, współpracowniczka burmistrza Nowego Jorku, współzałożycielka (wraz z Jane Jacobs) Center for the Living City.
——
Sobota, 22 listopada 2014, godz. 18.00,
Forum Przestrzenie
——
Tylko tego dnia książka w PROMOCYJNEJ CENIE 45 zł

więcej

Bazarch Kraków


Bazarch Kraków

W najbliższą sobotę, 22 listopada, od godz. 11 do 19 zapraszamy na już trzecie targi wydawców książek o archiekturze Bazarch.

Tym razem w Krakowie, we współpracy z Forum Przestrzenie, przy ul. Konopnickiej 28. Zaprosiliśmy wydawnictwa z równych miast i znakomitych gości. Oto program towarzyszący:

2.30 – wykład Joanny Kusiak „My i oni. Projektowanie dla wspólnoty” w związku z serią wydawniczej Synchronizacja (Bęc Zmiana)

14.00 – wykład Łukasza Wojciechowskiego “We wstecznym lusterku. Jak rozwój motoryzacji kształtował architekturę” w związku z premierą jego książki (Unpubleashed)

15.30 – wykład Michała Wiśniewskiego „Modernizm i reakcja: Adolf Szyszko-Bohusz” + podpisywanie książki (Instytut Architektury)

16.30 – wykład Doroty Jędruch „Kolaboracja i nonkonformizm: Le Corbusier w czasie wojny” + promocja nowego numeru Autoportretu pt. „Wojna” (Małopolski Instytut Kultury) i książki Le Corbusiera „Kiedy katedry były białe”

18.00 – wykład Roberty Gratz w związku z premierą książki „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki” Jane Jacobs (Centrum Architektury)

więcej

Premiera książki „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki" Jane Jacobs


Premiera książki „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki

Zapraszamy!

więcej

Archimemo Gdynia 1926-1939


Archimemo Gdynia 1926-1939

Zapraszamy na warszawską premierę Archimemo Gdynia 1926-1939. Grę wydaliśmy wspólnie z Muzeum Gdyni.

Premierę uświetni wykład “Grzegorza Miki”: (Warszawski Modernizm 1905-1939) pt. „Warszawscy architekci modernizmu w Gdyni”.

12 listopada 2014, o godz. 18.30
Państwomiasto, ul. Andersa 29 w Warszawie

Zapraszamy tych, którzy interesują się modernizmem i Gdynią. Zapraszamy wielbicieli rozrywek umysłowych. I zapraszamy tych, którzy chcą kupić komuś doskonały prezent wcześniej niż inni – i w promocyjnej cenie.
———————————————————
Państwomiasto to miejsce pracy i miłego spędzania czasu, kawiarnia i co-working. Przed wykładem i po grę będzie kupić (płatność tylko gotówką!), a nawet od razu zagrać na miejscu.

więcej o grze

i o poprzedniej, warszawskiej edycji

Centrum Architektury patronem konkursu Brick Award 2015


Centrum Architektury objęło patronat honorowy nad drugą polską edycją konkursu Brick Award. Oto informacja od organizatorów.

więcej

Jane Jacobs – Śmierć i życie wielkich miast Ameryki


Jane Jacobs – Śmierć i życie wielkich miast Ameryki

Manifest walczącej z modernistycznym planowaniem i ruchem odnowy miast nowojorskiej aktywistki i dziennikarki.
Więcej o książce
Premiera pierwszego polskiego wydania – 19 listopada 2014 roku.

więcej

Czesko-polski półmaraton domów


Czesko-polski półmaraton domów

Już w najbliższy wtorek, 7 października 2014, o godzinie 19, zapraszamy na wydarzenie towarzyszące praskiemu pokazowi wystawy For Example. New Polish House. Wystawa prezentowana jest jeszcze do 12 października na praskim Zamku, w ramach Architecture Week, a Półmaraton domów odbędzie się Wydziale Architektury ČVUT (Thákurova 9, Praga). Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie. Po zakończeniu na wino zaprasza Instytut Polski w Pradze.

Prezentację wystawy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Półmaraton współfinansuje m.st. Warszawa

więcej

ŻOL-spacer: zobacz zdjęcia


ŻOL-spacer: zobacz zdjęcia

Dzisiaj, 20 września 2014, spacerowaliśmy po Żoliborzu z autorami książki „ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza”. To był nasz ostatni spacer z tym atlasem, kto nie był, niech żałuje. Książkę oraz wyprodukowane przy tej okazji talerze w limitowanej edycji stu sztuk można kupić między innymi w Warsztacie Artystycznym przy ul. Krasińskiego 18 (wejście od ul. Jaśkiewicza/Próchnika).

więcej