Krakowska premiera książki Jane Jacobs


Krakowska premiera książki Jane Jacobs

Zapraszamy na krakowską premierę pierwszego polskiego wydania książki Jane Jacobs „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki”. Gościem specjalnym spotkania będzie uczennica Jane Jacobs – ROBERTA BRANDES GRATZ, współpracowniczka burmistrza Nowego Jorku, współzałożycielka (wraz z Jane Jacobs) Center for the Living City.
——
Sobota, 22 listopada 2014, godz. 18.00,
Forum Przestrzenie
——
Tylko tego dnia książka w PROMOCYJNEJ CENIE 45 zł

więcej

Bazarch Kraków


Bazarch Kraków

W najbliższą sobotę, 22 listopada, od godz. 11 do 19 zapraszamy na już trzecie targi wydawców książek o archiekturze Bazarch.

Tym razem w Krakowie, we współpracy z Forum Przestrzenie, przy ul. Konopnickiej 28. Zaprosiliśmy wydawnictwa z równych miast i znakomitych gości. Oto program towarzyszący:

2.30 – wykład Joanny Kusiak „My i oni. Projektowanie dla wspólnoty” w związku z serią wydawniczej Synchronizacja (Bęc Zmiana)

14.00 – wykład Łukasza Wojciechowskiego “We wstecznym lusterku. Jak rozwój motoryzacji kształtował architekturę” w związku z premierą jego książki (Unpubleashed)

15.30 – wykład Michała Wiśniewskiego „Modernizm i reakcja: Adolf Szyszko-Bohusz” + podpisywanie książki (Instytut Architektury)

16.30 – wykład Doroty Jędruch „Kolaboracja i nonkonformizm: Le Corbusier w czasie wojny” + promocja nowego numeru Autoportretu pt. „Wojna” (Małopolski Instytut Kultury) i książki Le Corbusiera „Kiedy katedry były białe”

18.00 – wykład Roberty Gratz w związku z premierą książki „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki” Jane Jacobs (Centrum Architektury)

więcej

Premiera książki „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki" Jane Jacobs


Premiera książki „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki

Zapraszamy!

więcej

Archimemo Gdynia 1926-1939


Archimemo Gdynia 1926-1939

Zapraszamy na warszawską premierę Archimemo Gdynia 1926-1939. Grę wydaliśmy wspólnie z Muzeum Gdyni.

Premierę uświetni wykład “Grzegorza Miki”: (Warszawski Modernizm 1905-1939) pt. „Warszawscy architekci modernizmu w Gdyni”.

12 listopada 2014, o godz. 18.30
Państwomiasto, ul. Andersa 29 w Warszawie

Zapraszamy tych, którzy interesują się modernizmem i Gdynią. Zapraszamy wielbicieli rozrywek umysłowych. I zapraszamy tych, którzy chcą kupić komuś doskonały prezent wcześniej niż inni – i w promocyjnej cenie.
———————————————————
Państwomiasto to miejsce pracy i miłego spędzania czasu, kawiarnia i co-working. Przed wykładem i po grę będzie kupić (płatność tylko gotówką!), a nawet od razu zagrać na miejscu.

więcej o grze

i o poprzedniej, warszawskiej edycji

Centrum Architektury patronem konkursu Brick Award 2015


Centrum Architektury objęło patronat honorowy nad drugą polską edycją konkursu Brick Award. Oto informacja od organizatorów.

więcej

Jane Jacobs – Śmierć i życie wielkich miast Ameryki


Jane Jacobs – Śmierć i życie wielkich miast Ameryki

Manifest walczącej z modernistycznym planowaniem i ruchem odnowy miast nowojorskiej aktywistki i dziennikarki.
Więcej o książce
Premiera pierwszego polskiego wydania – 19 listopada 2014 roku.

więcej

Czesko-polski półmaraton domów


Czesko-polski półmaraton domów

Już w najbliższy wtorek, 7 października 2014, o godzinie 19, zapraszamy na wydarzenie towarzyszące praskiemu pokazowi wystawy For Example. New Polish House. Wystawa prezentowana jest jeszcze do 12 października na praskim Zamku, w ramach Architecture Week, a Półmaraton domów odbędzie się Wydziale Architektury ČVUT (Thákurova 9, Praga). Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie. Po zakończeniu na wino zaprasza Instytut Polski w Pradze.

Prezentację wystawy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Półmaraton współfinansuje m.st. Warszawa

więcej

ŻOL-spacer: zobacz zdjęcia


ŻOL-spacer: zobacz zdjęcia

Dzisiaj, 20 września 2014, spacerowaliśmy po Żoliborzu z autorami książki „ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza”. To był nasz ostatni spacer z tym atlasem, kto nie był, niech żałuje. Książkę oraz wyprodukowane przy tej okazji talerze w limitowanej edycji stu sztuk można kupić między innymi w Warsztacie Artystycznym przy ul. Krasińskiego 18 (wejście od ul. Jaśkiewicza/Próchnika).

więcej

Drugi spacer po Żoliborzu z ŻOL-em


Drugi spacer po Żoliborzu z ŻOL-em

W tę sobotę ostatnia szansa na spacer z autorami naszej najnowszej książki „ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza”.

Od 11 można zdobyć autograf i porozmawiać z autorami, a o 12 ruszamy na spacer.

Tylko tego dnia w atrakcyjnej cenie książka oraz dekoracyjne ŻOL-talerze z limitowanej serii (tylko 100 sztuk!) z architekturą Żoliborza.
Podpisywanie książki: w Warsztacie Artystycznym – ul. Krasińskiego 18 – stamtąd rusza spacer.

“Więcej o książce“http://centrumarchitektury.org/projekty/zol-ilustrowany-atlas-architektury-zoliborza
————————-
Wydanie książki dofinansowano ze środków m.st. Warszawy. Dziękujemy!

więcej

For Example. New Polish House w Pradze


For Example. New Polish House w Pradze

Od 15 września do 12 października 2014 wystawa domów będzie prezentowana w Pradze, na Zamku na Hradczanach, w ramach Architecture Week.
7 października odbędzie się polsko-czeski Półmaraton Domów. Cztery pracownie polski i cztery czeskie przedstawią swoje projekty domów jednorodzinnych – właśnie ukończone albo dopiero projektowane.

Zapraszamy wraz z Instytutem Polskim w Pradze oraz Architecture Week – międzynarodowym festiwalem architektonicznym w Pradze.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

więcej