Krakowska premiera książki Jane Jacobs

projekt: Kuba Sowiński

JANE DOBRY, POLSKO! Zapraszamy na krakowską premierę pierwszego polskiego wydania książki Jane Jacobs „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki”. Wielu słyszało, mało kto czytał. Już niedługo pierwsza okazja, żeby ją poznać.

Kilometrowe korki? Ulice opanowane przez banki? Kosztowne deptaki, po których nikt nie depcze? Niebezpieczne parki? Słabe wspólnoty lokalne? Igrzyska kosztem rozwiązywania konkretnych problemów?
Ameryka przeżywała te problemy jako pierwsza, a Jane Jacobs nie tylko je opisała, ale zaproponowała sposoby na wyjście z impasu.

Dzieło aktywistki i dziennikarki wywołało burzę w Nowym Jorku w latach 60. i okazało się jedną z najważniejszych książek o mieście opublikowanych w XX wieku.

Książka inspiruje aktywistów, socjologów i architektów do dziś, a jej polskie wydanie uczy jak pokierować rozwojem również naszych miast.

Gościem specjalnym spotkania będzie uczennica Jane Jacobs – ROBERTA BRANDES GRATZ, współpracowniczka burmistrza Nowego Jorku, współzałożycielka (wraz z Jane Jacobs) Center for the Living City.
——
Sobota, 22 listopada 2014, godz. 18.00,
Forum Przestrzenie
——
Tylko tego dnia książka w PROMOCYJNEJ CENIE 45 zł
——
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
—-
Patronem honorowym serii książek Fundamenty jest SARP