startARCHITEKCI’15 - Centrum Architektury patronem wystawy

powiększ

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej
i Galeria Gala Dom i Wnętrze serdecznie zapraszają na wystawę
projektów dyplomowych obronionych w 2015 roku na kierunku Architektura
na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Otwarcie wystawy: niedziela 13 XII godz. 14:00
Galeria Gala – Dom i Wnętrze ul. Fabryczna 2, Lublin
Wystawa czynna do 15 III 2016
poniedziałek- piątek 10:00-19:00, sobota 10:00-17:00, niedziela 10:00-15:00

Wystawa „start ARCHITEKCI`15”, na której są prezentowane projekty dyplomowe obronione w 2015 roku na kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, jest siódmą edycją wystawy „start ARCHITEKCI”. Pierwsze dwie edycje miały miejsce w Warsztatach Kultury i były wydarzeniami wspierającymi kandydaturę Lublina do tytułu Europejska Stolica Kultury 2016. Już po raz piąty wystawa „start ARCHITEKCI” odbywa się w Galerii Gala.
Podczas wystawy odbędą się obrady jury szóstej edycji organizowanego przez Oddział Lublin Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP konkursu na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski o Nagrodę im. Tadeusza Witkowskiego, oraz kwalifikującego projekty dyplomowe magisterskie do ogólnopolskiego konkursu projektów dyplomowych o Nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom Roku SARP. Ogłoszenie wyników obu kwalifikacji będzie jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie.
Prezentowane na wystawie projekty zostały podzielone na grupy tematyczne, które zostały sformułowane w sposób mający na celu zwrócenie uwagi odbiorców wystawy na idee i wartości, jakich dotyczą prezentowane projekty. Jednocześnie dobór projektów w określone kategorie ma na celu pokazanie wieloaspektowości poszczególnych zagadnień.

Organizatorzy:
Politechnika Lubelska, Wydział Budownictwa i Architektury
Galeria Gala- Dom i Wnętrze
Fundacja Rozwoju Politechniki Lubelskiej

Patroni:
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP – Oddział Lublin
Fundacja Centrum Architektury

Sponsor:
Koło