startARCHITEKCI’16 – Centrum Architektury patronuje wystawie projektów dyplomowych

startARCHITEKCI'16

startARCHITEKCI’16

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Galeria Gala i Fundacja Rozwoju Politechniki Lubelskiej serdecznie zapraszają

na piątek 10 lutego 2017 – godz. 18:00

do Galerii Gala przy ul. Fabryczna 2 w Lublinie

na wernisaż wystawy projektów dyplomowych obronionych w 2016 roku na kierunku architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE
piątek 10 lutego 2017 roku, godz. 18: 00 -Wernisaż wystawy
sobota 4 marca 2017 roku godz. 10:00-16:00 – otwarte posiedzenie jury konkursów projektów dyplomowych z prezentacją wybranych projektów przez ich autorów.
środa 15 marca 2017 roku godz. 18:00 – dyskusja o projektach prezentowanych na wystawie poprzedzona ogłoszeniem wyników konkursów projektów dyplomowych

Wystawa czynna do czwartku 30 marca 2017 roku
od poniedziałku do piątku od 10:00 do 19:00
soboty od 10:00 do 17:00
niedziele od 10:00 do 15:00

Organizatorzy wystawy:
Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej http://wbia.pollub.pl/ Galeria Gala http://www.gala.com.pl/
Fundacja Rozwoju Politechniki Lubelskiej http://fundacja.pollub.pl/

Patroni wystawy:
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP – Oddział Lublin http://sarp.lublin.pl/
Fundacja Centrum Architektury http://www.centrumarchitektury.org/

Sponsor wystawy:
Koło – grupa Geberit http://www.kolo.com.pl/

Wystawa „start ARCHITEKCI’16” prezentuje projekty dyplomowe obronione w 2016 roku na kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Uczestniczące w wystawie 81 projektów (39 inżynierskich i 42 magisterskie) zostało zebranych w dziewięciu grupach tematycznych. Zostały one sformowane tak by zwrócić uwagę odbiorców wystawy na idee, wartości i sposoby kształtowania reprezentowane przez pokazywane projekty. Jednocześnie dobór projektów w określone kategorie ma na celu pokazanie wieloaspektowości poszczególnych zagadnień. Tegoroczna wystawa jest ósmą edycją wystawy „start ARCHITEKCI”. Pierwsze dwie edycje miały miejsce w Warsztatach Kultury i były wydarzeniami wspierającymi kandydaturę Lublina do tytułu Europejska Stolica Kultury 2016. Już po raz szósty wystawa „start ARCHITEKCI” odbywa się w Galerii Gala.
Podczas wystawy odbędą się obrady jury siódmej edycji organizowanego przez Oddział Lublin Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP we współpracy z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej konkursu na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski o Nagrodę im. Tadeusza Witkowskiego, oraz konkursu na najlepszy projekt magisterski, a także kwalifikującego projekty dyplomowe magisterskie do ogólnopolskich konkursów projektów dyplomowych o Nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom Roku SARP, oraz o Polsko-Niemiecko Nagrodę Integracyjną SARP-BDA. Ogłoszenie wyników tych kwalifikacji połączone z dyskusją o projektach będzie jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie.
Wystawa została rozplanowana, przygotowania i urządzona wysiłkiem części spośród studentów i absolwentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, których projekty są na niej prezentowane. To samo dotyczy towarzyszących jej materiałów. Plakat został wybrany w konkursie przeprowadzonym przez uczestników wystawy.
Projekty do udziału w wystawie zostały wytypowane przez ich promotorów. Na wystawie zostały wspólnie zaprezentowane projekty inżynierskie i magisterskie bez ich oddzielania od siebie.