Warsztaty OSSA 2015 Kraków pod patronatem Centrum Architektury

powiększ

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE STUDENTÓW ARCHITEKTURY

Informacja od organizatorów:

Warsztaty architektoniczne OSSA to cykliczne wydarzenie organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury.
Fenomen warsztatów leży w ich oddolnej inicjatywie i, przede wszystkim, determinacji studentów by rozwijać się i uczyć. Na przestrzeni lat OSSA stała się obowiązkowym wydarzeniem w kalendarzu każdego studenta architektury. Kolejne edycje przyciągają uwagę środowiska architektonicznego, powiązanych z nim przedsiębiorstw oraz lokalnych mediów. Nawiązujemy współpracę z rosnącą liczbą artystów, aktywistów miejskich i specjalistów z pokrewnych dziedzin.
OSSA gromadzi najlepszych studentów architektury i pokrewnych kierunków, którzy spotykają się aby wspólnie rozwijać swoje umiejętności i dzielić się doświadczeniem. Mają możliwość wzbogacenia swoją wiedzę na drodze współpracy z architektami z Polski i zagranicy. Warsztaty, konkursy, wycieczki i bloki wykładowe stanowią bazę dla późniejszej dyskusji i pracy grupowej. Za każdym razem uczestnicy mają za zadanie stawić czoła określonemu tematowi, który odwołuje się do naglących problemów współczesnych miast.

OSSA KRAKÓW 2015 KONTRA

Tegoroczna letnia osłona OSSY odbędzie sie w Krakowie w dniach 12-19 lipca 2015 r. Warsztaty mają zwrócić uwagę uczestników na różne formy sprzeciwu względem istniejącego porządku. Temat, Kontra, należy rozumieć w kontekście aspektów, które warunkują współczesne położenie architektury i urbanistyki. Obejmują one szeroką gamę zagadnień społecznych, ekonomicznych i politycznych oraz kwestię ciągłych przemian w teorii sztuki i estetyce, ujętych w zbiorczej perspektywie historycznej. Do najważniejszych problemów, które poruszymy, należy walka lokalnych społeczności o odzyskanie prawa do miasta, widmo rodzącego się miejskiego aktywizmu i propozycje rozwiązania problemów współczesnych miast formułowane przez architektów, pisarzy i akademików. Wspólnie dokonamy analizy istniejących i potencjalnych konfliktów by dostrzec fundamentalną rolę, jaką pełnią w kształtowaniu przyszłości miast i ich mieszkańców. Przyjrzymy się również nowym narzędziom projektowym, które stały się dostępne wskutek postępu technologicznego i spróbujemy określić możliwości i wyzwania, które przynoszą naszej profesji.

Temat wstępniaka to CTRL+C, CTRL+V. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 19 czerwca. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na oficjalnej stronie warsztatów [ossa.krakow2015.pl/] i naszym fanpage’u na Fabebooku [facebook.com/ossa.krk].